Június 2.-án egy kellemes esőmentes reggelre ébredtünk, amiből az elmúlt napokban elég kevés adatott meg. Nem is volt baj, hiszen ezen a napon került megrendezésre a "Veteránkerékpáros Piknik" elnevezésű túra és találkozó.
A rendezvénynek idén is a Tokaji-hegy lábánál elterülő kis falu, Bodrogkeresztúr adott otthont, azon belül is településen működő Magyar Motorok Múzeuma. Itt szeretném megragadni a lehetőséget, hogy köszönetet mondjak Zahuczky Lászlónak, a múzeum megalapítójának, aki biztosította részünkre a rendezvény helyszínét.
Az idén sajnos kevesebb résztvevővel de nagyon kellemes hangulatban telt a találkozó. Reggel 9-óra után érkeztek a résztvevők. A túra útvonala 16 km hosszú volt. Először a település legmagasabb pontjára tekertünk fel a Bodrogkeresztúri kilátóig, ahonnan tiszta időben akár 40 km-re is ellátni, egészen a Magyar-Szlovák határig.
Utunk második állomása a néhány kilométerrel arrébb fekvő Lebúj-kanyar volt. A kedvelt pihenőhely sok látogatót vonz. A Tokaji hegy és a közvetlen alatta kanyargó Bodrog kellemes környezetet biztosít a látogatóknak. Itt álltunk meg mi is egy kis frissítőre, amit a Gönczy pincészetnél fogyasztottunk el. Majd a pihenő után, újult erővel vágtunk neki a következő néhány kilométernek, és célba vettük utunk következő állomását, Tokajt. Ezen a hétvégén rendezték meg a Tokaji Borfesztivált is, volt látnivaló, innivaló bőven.
A főtéren megpihenve, közvetlenül a fesztivál közepén ki-ki a kedvére való étellel, vagy egyéb más nyalánksággal csillapította éhségét. Egy kis kitérő után elindultunk vissza a rendezvény helyszínre. Mire a társaság visszaért már elkészült a meglepetés:) egy technikás szlalom pálya, ahol a kerékpáros résztvevők az idővel versenyt tekerve mérhették össze tudásukat. Az első három helyezett a Magyar Motorok Múzeuma által felajánlott ajándéktárgyakat kapta. A nap utolsó eseménye az eredmény hirdetés és a díjak átadása volt. :)
-
a legöregebb kerékpárnak járó díjat Fehér László nyerte, aki a 312-es rajtszámú, 1937-es Wanderer kerékpárral érkezett
-
a legszebb kerékpárnak járó díjat a 307-es rajtszámú Csepel versenykerékpár kapta, amit a többi kerékpáros résztvevő szavazata alapján nyerte el
-
a legfiatalabb kerékpáros résztvevő Béres Benedek volt, aki egy oklevéllel lett gazdagabb
-
a legöregebb kerékpárosnak járó oklevelet pedig Török (Jacky) József vihette haza
A 11 kapuból álló technikás pályát a következő versenyzők teljesítették a leggyorsabban:
-
helyezett: 308 Zsellér András (Csepel) 29:25-ös idővel
-
helyezett: 323 Nagy Levente (Gazelle) 30:54-es idővel
-
helyezett: 322 Gönczi Ákos (Férfi kerékpár) 33:59-es idővel
Ezen kívül Zahuczki László felajánlásában egy üveg borral lett gazdagabb a legmesszebbről kerékpárral érkező résztvevő, ami egyből három lett, hiszen Arnóth Róbert, Nagy Levente és Béres Benedek a 40-kmre lévő Nyíregyházáról tekert el a rendezvényre.
Ezúton szeretném megköszönni Minden kedves veterán kerékpáros társamnak, hogy megtisztelt jelenlétével. Valamint minden támogatónknak, akik hozzájárultak, hogy a rendezvény ilyen formában létre jöhessen.
Külön köszönet Zahuczky Lászlónak (Magyar Motorok Múzeuma Alapítvány) a felajánlott tárgynyereményekért és Király Mihálynénak (Ádám vendégház) az egyedileg, kézzel festett kerámia amforákért amit a "leg"-ek kaptak.
További tartalom: LEVI képei
Kattints arra a képre, amelyiket nagyobb méretben szeretnél megnézni!
|