Magyar Honvéd


        

VIRTUÁLIS MÚZEUM

PROJEKTEK

Főlap   Bejelentkezés   Napi   Hírlevél   Index   Média   Túra   Kiállítás   Cikk   Piac   Link   IVCA-online

Típusok   Nyaktábla   Katalógus   Alkatrész   Háborús évek   Könyvtár   Hasznos   Vázszám   Életkép   Gondold Újra!

HOKE   SHOP   ÉVK   DSZTT

 

 
Programajánló
2025. November
HKSCPSV
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
<<   >>
 
Utolsó frissítés

 
Legfrissebb témák
Friss bejegyzések
2015.07.10. 08:47
2015.05.12. 10:35
2015.04.12. 15:42
 

 

 
Hírek a veterán kerékpárok világából

KÖNYVAJÁNLÓ - ORSZÁGOS TESTNEVELÉSI TANÁCS, KERÉKPÁROZÁS 1926

2013.02.03. 17:07, yoleeka

Maradjunk még 1926-ban! Az előzőekben bemutatott, Dr. Borsiczky Sándor által írt A kerékpározás szabályai című könyv után vessünk egy pillantást az Országos Testnevelési Tanács egyik kiadványára.

A 32 oldalas "füzetecske" egyfajta testnevelési utasításként szolgált, ellátva hasznos tanácsokkal az olvasót. A 5 §-ból álló gyűjteményből sok hasznos dologra fény derült. A gondosan felépített tematikus leírást, több helyen képekkel is illusztrálták.

Nézzük is mindjárt az 1 §-t

1.§ 1.) A kerékpározáshoz egészséges test, szívóság, akaraterő, kitartás és kedv szükséges. Kerékpározásra egyéb testi alkalmasság mellett is csak azok vállalkozzanak , akiknek egészséges a légzőszervük (orr, gége, tüdő) egészséges a szívük és a lágyékuk. A kerékpárosoknak a sok dohányzástól, különösen az alkohol élvezetétől tartózkodnia kell.

[...]

A tartalomból

A füzet a kerékpároson és kerékpárján kívül foglalkozik még a kezdők kiképzésével, az úton és terepen való kerékpározással, az ütem és napiteljesítménnyel valamint  további kiképzésekkel,de bepillantást nyerhetünk a Magyar Kerékpáros Szövetség kivonatolt versenyszabályzatába is.

Könyvvel kapcsolatos adatok

Szerző: Országos Testnevelési Tanács
Cím: Testnevelési Utasítás
Alcím: II. rész Testnevelési és Sportágak 7. füzet, Kerékpározás
Kiadás éve: 1926
Kiadó: Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság, Budapest

2 hozzászólás
Csak regisztrált felhasználók írhatnak hozzászólást.
Utolsó hozzászólásokÚjabbak 1 KorábbiakLegelső hozzászólások
2013.02.05. 15:18
yoleeka

...és ezeket a dolgokat akkoriban komolyan is gondolták:) lásd, az ugyancsak 1926-os kiadású Kerékpározás Szabályai könyvet.

2013.02.03. 21:50
BFerdi

1§ első mondat............................kész vagyok !!!


 

 

Utolsó hozzászólásokÚjabbak 1 KorábbiakLegelső hozzászólások
 

Ez az oldal azért jött létre, hogy emléket állítson a Magyar gyártmányú veterán kerékpároknak, ezzel is adózva a múlt zseniális remekeinek. Az oldalon több fotón, dokumentáción keresztül szeretném bemutatni azt ami most már történelem, viszont évtizedekkel ezelőtt a mindennapjaink meghatározó eleme volt. A kerékpár! A virtuális múzeum célja összegyűjteni, rendszerezni, ezáltal dokumentálni a Magyar kerékpárokkal kapcsolatos anyagokat és információkat. Remélem, hogy sokan szívesen nézelődnek majd itt, és emlékeznek vissza a múltra. Jó lenne több veterán kerékpárt látni az utakon vagy gyűjteményben. Egy maroknyi kis társaság tartja életben a veterán kerékpárok múltját és jelenét. Köszönet Nekik!

FELHASZNÁLÁS  KAPCSOLAT  VENDÉGKÖNYV  PARTNEREK  Copyrightˆ 2008-2016 Rozgonyi Roland

      


Szereted az egyedi történeteket? Kíváncsi vagy, hogy mire képes egy hobbi író? Ha igen, nézz be hozzám!    *****    Sziasztok! A Moobius pályázatán elindult két regényem. Kérlek támogass! Bõvebb információt itt olvashatsz. Katt rám.    *****    Sziasztok! A Moobius pályázatán elindult két regényem. Kérlek támogass! Bõvebb információt itt olvashatsz. Katt rám.    *****    Debrecen Nagyerdõaljai, 150m2-es alapterületû, egyszintes, 300m2-es telken, sok parkolós családiház eladó 06209911123    *****    RELIGIO-PORTAL /// NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! ///RELIGIO-PORTAL /// NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! ///RELIGIO-PORTAL    *****    PREKAMBRIUM //// A TUDÁS BIRODALMA    *****    PREKAMBRIUM //// A TUDÁS BIRODALMA    *****    Lakatos munka- Épületlakatos munka- Haidekker kerítés - Haidekker kapu- Teraszkorlát- Lakatos munka szerelés- Hullámrács    *****    Itachi Shinden második fejezet!! - ÚJ FEJEZET - Felkerült a könyv második harmada!! Konoha.hu - KATT!! KATT! KATT!! KATT    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belõle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény vissza    *****    Rose Harbor, ahol a tenger suttog és a múlt sosem tûnik el teljesen. - FRPG - csatlakozz közénk te is :)    *****    Egy kikötõ, ahol minden hullám egy új kezdetet ígér. Rose Harbor, több mint egy város, egy világ a világ mögött.    *****    Rose Harbor &#8211; kisvárosi báj, nagy titkokkal - légy részese te is ennek a kalandnak :) - FRPG    *****    Óceán, erdõ, csillagfény &#8211; minden ösvény Rose Harborba vezet - aktív FRPG közösség