2012.04.03. 18:31, Szöveg és kép: yoleeka
Egy oldal, ami segítségetekre lehet a felújítások során!
Kedves Kerékpáros!
Alapvetően kétféle bringás létezik. Egyik aki saját maga végzi a bicikli szerelés lehető legtöbb műveletét, és csak végső esetben fordul szakszervizhez segítségért. A másik épp az ellenkezője: nem szeret kerékpárszereléssel foglalkozni, inkább elviszi bicaját kedvenc szervizébe és szakavatott kezekre bízza azt.
Vannak esetek, amikor a bicikliszerelést mégis saját magunknak célszerű elvégezni. Néhány apró, de zavaró probléma pillanatok alatt orvosolható, nem kell emiatt nyáron a leterhelt szervizre várni, hogy időpontot adjanak. Illetve van mikor egy túra alatt jön elő egy probléma és közel s távol nincs szerviz a közelben. Jó, ha értünk annyira kerékpárunkhoz, hogy olyan állapotba hozzuk, hogy haza lehessen vele jutni.
Azért hoztuk létre ezt a weblapot, hogy az átlagkerékpáros is biztosítani tudja a kerékpár megbízható működését illetve az esetleg felmerülő hibákat saját tudásával ki tudja javítani. Mindegy, hogy egysebességes falusi járgányáról, vagy egy több százezer forintért vásárolt komoly kerékpárról van szó. A weblap által nyújtott ismeretekkel a bicikli szerelés kezdőknek is megoldhatóvá válik.
Gondolva a mélyebb szerelési ismeretekre vágyókra, a nehezebb, több technikai ismeretet kívánó munkákhoz is adunk segítséget.
Oldalunkat mobiltelefonhoz is optimalizáljuk. Így akár menet közben is tudunk segíteni a bajbajutottakon, a hiba megkeresésével, kijavításának lehetőségével, vagy egyszerűen a legközelebbi kerékpárbolt elérhetőségével.
Ezek a célok vezéreltek minket, a Bringa doki online bicikliszerviz szaktanácsadó weblap megalkotásakor.
Mint hírül adtuk a napokban jelent meg egy új weboldal, amely kerékpár szervizeléssel foglalkozik. Az oldal tulajdonosával készítettük ezt a riportot.
yoleeka: Kedves Csaba kérlek mutatkozz be az olvasóknak
Kiss Csaba: Kiss Csaba vagyok, a holkerékpározzak.hu és Bringadoki oldalak ötletgazdája.
y: Meséld el mivel foglalkozik a Bringadoki?
K Cs: A Bringadoki egy kerékpár-szerelési tanácsokat adó online oldal, amely segít a kerékpárosoknak a különböző hibák feltárásában és kijavításában.
y: Mi adta az oldal létrehozásának ötletét?
K Cs: Az alap ötlet az volt, hogy a holkerékpározzak.hu oldalon csinálunk egy szereléssel foglalkozó részt, hogy a kerékpártúrázók ki tudják javítani a túra során fellépő meghibásodásokat. Innen nőtte ki magát ez kezdeményezés egy akkora ötletté, amely már egy teljes oldalt kívánt.
y: Mi a célod a honlappal?
K Cs: Egy olyan oldal üzemeltetése, amely segít olvasóimnak szerelésben. Illetve, ha nem meri bevállalnia hiba otthoni szerelését, könnyen ki tudja választani a szervizkeresőből a hozzá legközelebb eső kerékpár boltot. Ez inkább túra közben lehet izgalmas, ha probléma lép fel.
y: Kiknek szeretnél segítséget nyújtani?
K Cs: Mindenkinek. Célom az volt, hogy a szerelés után érdeklődők pontos szakszerű leírásokra hagyatkozva tudják megjavítani a bringájukat.
y: Milyen bringákra adtok szerelési tanácsokat?
K Cs: Igyekszünk minden bringához adni tanácsot. A falusi táptolótól az össztelós montiig.
y: Még nem működik minden funkció. Mikortól várható, hogy minden működik?
K Cs: Ez így van: még nem megy az egyik legfontosabb funkció. A szöveges rész lektoráltan kész van, már csak feltöltésre vár, illetve a képek és az ábrák beillesztésére. Viszont a szezon kezdetére tekintettel a karbantartás menüpontot és a hibakeresőt megnyitottuk az érdeklődők számára.
y: Hogyan kell elképzelni az oldal működését?
K Cs: A Bringadoki három fő részből áll. Az első rész a Karbantartás. Ezen belül a felhasználó kiválaszthatja azt, ami őt érdekli. (Napi karbantartás, Heti karbantartás, havi karban tartás, Féléves-éves karbantartás.) A megfelelő gombra kattintva egy ellenőrző lista töltődik be, amely kérdésekből áll. Ha a feltett kérdésre igen a válasz akkor meg kell jelölni a listában kérdés előtti karikát, amely így át vált egy felkiáltó jellé, jelezve, hogy találtunk egy megoldandó problémát. A lista végén található gomb meg nyomása után a hibák kijavításáról szóló cikkek jelennek meg, amelyeket az érdeklődő egyesével végigolvashat.
A következő menü a hibakereső. Ez diagnosztikai kérdésekkel próbálja a hibajelenségek okát feltárni.
Az utolsó pont a karbantartás, amely még nem működik. Itt az olvasó ki tudja majd választani a kerékpár típusát (Országúti, MTB, Trekking, Klasszikus kerékpár.), majd a fő részegységekre bontva (meghajtás, váltás, fékrendszer stb.) azok javításáról olvashat.
y: Hogy érzed, mennyire vagytok konkurensei a kerékpárszervizeknek?
K Cs: Véleményem szerint egyáltalán nem vagyunk, és nem is szeretnénk azok lenni. Egyrészt rengeteg kerékpárszereléssel kapcsolatos könyv van, amelyek többé kevésbé segítenek a szerelési feladatok megoldásában. Most itt egy oldal, ami ettől annyiban különbözik, hogy online, bárki számára hozzá férhető. Emellett mi a szervizek munkáját oly módon támogatjuk, hogy a szerelési leírások elején és végén egy szervizkereső található. Ily módon aki nem akar a szereléssel foglalkozni, egyből megkeresheti a számára szimpatikus boltot. (Amelyeket a felhasználók hamarosan értékelni is tudnak.)
y: Bárki használhatja az oldalt?
K Cs: Igen az oldal ingyenesen használható, és természetesen az is marad.
y: Végül mi az, ami még eszedbe jut, és szeretnél megosztani az olvasókkal?
K Cs: Sok minden kavarog a fejemben, ami az oldal fejlesztésével kapcsolatos. Inkább annyit kérnék, hogy akinek tetszik az oldal, az térjen vissza többször, illetve lájkolja a facebook oldalunkat, ahol a fejlesztés lépéseit is nyomon tudja követni.